Estetik kavramı konusunda en bilinen tedavilerin başında botoks gelmektedir. Yüzün eski canlı, gergin yapısını çeşitli hastalık ve yaşlılık gibi nedenlerle kaybetmesi sonucu bireyler tarafından en çok botoks tedavisi uygulanmaktadır. Botoks yapılacak bölgenin herhangi bir deri hastalığı bulunmaması gerekir.

Botoks nedir?

Botoks deri altında kas içine yapılan enjeksiyondan oluşmaktadır. Çok kısa süren bir işlemdir. İnce uçlu iğneler kullanılmaktadır, acı olacak çok ufak bir sinek ısırığı şeklinde batma hissedilmektedir. Herhangi bir ağrı ve sızı yoktur. Yüzdeki etkisi tam 1 hafta sonra tamamen görülmektedir.
Botoks kesinlikle uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Bilinçsiz ve tecrübesi olmayan kişilerin yaptığı botoks sizi cildinizden edebilir ve aldığınız kararlara pişman olabilirsiniz. Bedeninizle ilgili tüm konularda işin ehline müracaat etmelisiniz. Estetik kliniğimiz konusunda uzman kadrosuyla size botoks hizmeti vermekten memnuniyet duyar. Botoks yüzünüzün en doğal görünmesi şeklinde yapılır.

Botoks kimlere yapılır?

Botoks yaşlılığın getirdiği hastalıklar gibi birçok nedenle yüzün doğal yapısını kaybetme sonucu ile karşı karşıya kalmış kişilere yapılabilir. Botoks yaptırma kararını son verecek olan kişi estetik danışmanınızdır. Yüzünüzü inceleyecek olan danışman sizin için en doğru kararı verecektir. İhtiyacı olduğu doktor tarafından da belirlenen kişilere, gerekli pozisyonları sağlaması durumunda botoks yapılabilir.

Botoksun yan etkileri var mıdır?

En çok tercih edilen estetik yöntemlerinin başında gelen botoks kişilere eski yüz hatlarını yeniden kazandırmak amacıyla yapılır. Uzman kişiler tarafından yapılan botoks tedavisinin yan etkileri yok denecek kadar az olacaktır. Cildinizin özelliği de burada etken rol oynar. Botoks kaslarda bir etkiye neden olduğu için duruma alışmak gerekmektedir. Alkol veya sigara gibi zararlı maddeleri tüketmeyi bırakmanız daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur. Doğru yapılan botoksla felç gibi bir risk söz konusu değildir.

Botoks nelerde yaptırılmalıdır?

Botoks en çok talep gören estetik tedavilerinin başında gelmektedir. Dolayısıyla talep çok fazladır. Talebin fazla olması işinin ehli olmayan insanların bu sektöre girmesi demektedir. Kesinlikle sağlığınız söz konusu olduğundan bunu uzman kişilere yaptırmalısınız. Botoks fiyatlarımız hakkında bilgi almak için estetik kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?